Održan je prvi dan Ljetne škole za djecu i mlade u Ivaniću. Bilo bi nam neizmjerno drago da na nekim vijestima spomenete kako nam je bilo.
Prva radionica ujutro je bila Povijest Ivanića, gdje smo učili o Ivaneckoj tvrđi i grbu. Nakon uvodnog predavanja, radionica se preselila na ulice, te smo obišli značajne položaje u Gradu. Radionicu su organizirali Prijatelji baštine.
Rad je nastavljen igrajući IQ igre (razne mozgalice, Rubikove kocke, Set karte…) uz vodstvo Ane Sović i pomoć Klare Šimić i Martine Fukač.
Malo logičkog razmišljanja dovelo nas je do Potrage za blagom u organizaciji Društva prijatelja prirode. Prema karti Ivanića sa ucrtanom starom Tvrđom, djeca su se morala kretati od jedne kontrolne točke do druge i tražiti skriveno blago. Na kraju puta, dočekalo nas je osvježenje uz pizzu koju je osiguralo Društvo prijatelja prirode.
Skriveno blago je donacija Kraša.
U pauzi radionica organizan je ručak koji je za jučerašnji dan sponzorirala Pivnica. Veliko im hvala!
Radionice se danas nastavljaju sa temama: Povijest Ivanića 2.dio, Pusti me da biram sam i Fotografska radionica.